October 2013

úryvky z příběhu#2

5. october 2013 at 8:26 | (kajule:) |  Psaní
"Poklekni. Přijmi moc, kterou ti dávám. Přijmi moc obrovskou až není hodna tohoto světa. Přijmi dar, který ti seslal pán on sám. Přijmi také bolest. Přijmi pomoc, a přijmi zodpovědnost." řekl muž na trúně, vstal, a uchopil meč.
"Tímto tě pasuji na vůdce onoho světa."
"Povstaň!"
Nově zvolený vůdce se vzpřímil, a následoval chodbami průvod měšťanů. Prodíral se lidmi, zpozornil. V tu spatřil záblesk zrcátka. Zdálo se mu, že u komnat je podivný hlouček lidu. Vydal se tím směrem. Když najednou spatřil to obrovské světlo. Jako tisíc zrcátek. Pálilo, bodalo a ochromovalo.
"Je to snad smrt?"
"Co je to bodavé světlo?"
"Ďáble, ukaž mi svou pravou tvář!"

Doktor Wolowski na příjem. Opakuji, doktor Wolowski na příjem.
"Ale, chlapec už se probudil. Tak co, jak se ti spalo? Bolí tě pořád ta ruka?"
"Už mě nebolí."
"Tak vidíš, zítra už můžeš jít domů."
"Dobře."
´
Chlapci klesla hlava.
"Už nikdy televize."

♥pozdim, přátelé.

1. october 2013 at 18:27 | (kajule:) |  fotím
Sama tomu nemůžu uvěřit, ale je tady už nějaký ten týden pozdim. Dnes je první říjnový den, a venku už to jde taky trochu znát. Zanedlouho bude Halloween, a všechno bude v hnědooranžové s dýňovým nádechem. Co máte rádi na pozdimu vy?
Co se týče Halloweenu, někteří z vás se určitě chystají na nějaké večírky, nebo halloweenské karnevaly. Já jsem vždycky chodila za upírku, ale za upíra je dnes kde kdo. Už nejsou zábavné ani tak děsivé masky, jako spíš něco ve stylu "víla, šmoulové, superman, batman".
Zase mě chtyla "čmárácí" nálada, a tak jsem dneska zkusila vymyslet takové "lesní" šatičky pro vílu. Je to kostým, a nejspíš by se k němu hodily nějaké černé silonky, nebo růžové lodičky.
Napište, na co jste se těšili vy. Užívejte řijna;)