December 2012

Aplikace na chromu. Jak na ně?

29. december 2012 at 18:28 | (kajule:) |  ostatní
Zdravím, ráda bych poradila těm, kteří ještě neví, jak na google chrome. Já osobně ho používám pořád. Je praktický, a taky mám na svém emailu místo pro aplikace. Jsou to aplikace zadarmo zakoupené v internetovém obchodě chrome. Pokud ale nevíte jak tyto aplikace zakoupit, poradím více. Moje aplikace vypadají takto jak vidíte, jako první v seznamu je Chrome Web store což je ten zmiňovaný internetový obchod. Za aplikacemi a taky na liště mám nastavený motiv. To všechno si můžete nastavit ve volbě motivy po kliknutí na internetový obchod. Další aplikace si můžete prozměnu stáhnout ve volbě hry, nebo zábava.. Taky doporučuju si stáhnout facebook colour change.Jehož značka aplikace vypadá takto Dají se s ním pochopitlně měnit barvy facebooku. Změnit se dají (po stáhnutí aplikace) tak, že kliknete vpravo nahoře na tohleto barevné f. V tom momentě vám tam vyskočí okénko, kam zadáte kódy barev. Tyto k´dy barev ale nikdo nezná na zpamět, a tak chrome vymyslel i aplikaci Chroma, která slouží k nalezení vyhovující barvy a kopírování kódu do již zmiňovaného okénka.Tady můžete vidět ono okénko.A aplikace pro barvy s názvem chroma. Tu můžete najít zde https://chrome.google.com/webstore/detail/chroma/gefgglgjdlddcpcapigheknbacbmmggp?utm_source=chrome-ntp-icon ... takže pak jen zkopírujete kód barvy, a vložíte jej do lišty v okénku na facebooku. Jak vidíte, je tu možnost kombinace dvou barev. Pokud se budete chtít vrátit ke standartní modré, kliknete na Revert to defaults.Já jsem si barvu změnila například na růžovou Pokud velmi dobře proukoumáte ten internetový obchod, zjistíte, že tam je opravdu hodně online pfotoshopů, her, aplikací, stránek. Pak tam samotřejmě jsou i jiné aplikace k facebooku, jako třeba změna pozadí. To znamená že budete mít v pozadí například nějakou fotku. Nebo motiv. Jedna z mých nejoblíbenějších aplikací je LittleAlchemy. V této aplikaci mícháte věci do sebe, a pak vám vznikne další úplně jiná věc. Tu samozřejmě seženete také na chromu. Pak existuje druhá verze stažitelná do počítače, kterou mám, v této verzi se dají vyrábět i věci jako praskavé kuličky, bonbóny, a jiné..takto vypadá littleAlchemi v počítači (na liště)Celá aplikace vypadá takhle:(já už tam mám samozřejmě vytvořené suroviny. Ale základem všeho je : oheň, voda, vzduch a země.Vidíte ten nápis vlevo nahoře Psst, do you need some help? Tak tam najdete (odkaz) všechny recepty jak tyto další věci vytvořit. Taky tam najdete odkaz ke stáhnutí verze do počítače. Vpravo nahoře se vám píše kolik už máte věcí. Já už mám například 200 ze 380. Nojo, uff. ještě mě čeká spousta práce. Tak doufám, že jsem pomohla. Pro další rady, a články, pište do komentářů.

Tvorba filmu.

14. december 2012 at 11:40 | (kajule:) |  ostatní
Zdravím:) Nedávno jsem objevila Windows Movie Maker a další programy na vytvoření filmu. Už jsem tam vytvořila dvě videa. Myslí, že se mi velkem povedly. V tom Windowsu to není zase tak těžké, ale pokud by si někdo nevěděl rady, může se klidně zeptat v komentářích. Tady vám úkážu (příklad) videa která jsem udělala: Tohle video jsem dělala pro mojí kamarádku, která odchází z jedné školy. Jako památku. Je to takové smuteční.

Noční tvorové..

14. december 2012 at 11:34 | (kajule:) |  Psaní
Noční tvorové? Když se tohle řekne, představím si hnusného skřítka. Představím si ho v zeleném oblečku s velkýma zubama a schovaného v šatně. Někdo si strašidla spojuje s tmou, někdo s postelí, někdo s nocí, někdo se šatnou. Když jsem byla malá, mývali jsme veliký pokoj, který se později změnil v pokoj se zabudovanou šatnou. Bylo to pěkný byly tam takový málý pytlíčky na oblečení, a věšáky. Ale když se zhaslo, bylo to strašidelný. Noční tvorové, já si myslím že tady dá úúplně normálně mluvit o bubácích. Noční tvorové:D kdo to vymyslel?:D prostě bubáci. bubáci. bubáci. V Harrym Poterrovi bylo, že bubák vypadá tak, jak si ho představuješ, tak jak se ti ztvárňuje vlastní strach. Já si osobně myslím, že každý má největší strach z toho, co se mu stalo v minulém životě. Jo, veřím na to, ale to už jsme někde trošku jinde. Omlouvám se, za ty překlepy, jsem ve škole, a tady mají velmi podivnou klávesnici. Bubáci..jakého si myslíte, že máte bubáka vy? pište do komentářu..;)

Fotografie "fotím detaily"

5. december 2012 at 17:17 | (kajule:) |  fotím